https://www.birtutamtarih.com/
https://www.birtutamtarih.com/

Hakkımızda

1. Karaman Radyo Nedir?

Kâr amacı gütmeyen interen üzeri yayın yapan bir radyo platformudur. 15 Nisan 2020'de yayın hayatına başlamıştır. Bağımsız duruşu ile alternatif bir mecra sayılabilecek KaramanRadyo, gerek kuruluş, yapı ve işleyişi, gerek sözel ve müzik programları ve gerekse internet üzerindeki yayınlarıyla, dünyanın gidişatı konusunda bir bilgi ve duygu paylaşımında bulunma; tartışma, etkileşme ve geleceğe ilişkin örgütlenmeye yönelik bir “forum” olma; kısacası, başka bir dünyanın mümkün ve zorunlu olduğunu gösterme çabasındadır.

2. Karaman Radyo'yu nasıl dinlerim?

Web sitemizin anasayfasında sağ üst bölümde bulunan Play butonuna tıklayarak yanımızı dinleyebilirsiniz. 

3. Karaman Radyo'yu Mobil Cihazınızdan Nasıl Dinleyebilirsiniz?

Anroid ve İos uygulamarı için çalışmalarımız sürmektedir. Cihazlarınızdan karamanradyo.com'a girip sol üstte play butonuna tıklayarak yayınmızı dinleyebilirsiniz.

 4. Karaman Radyo’da bugüne kadar kaç kişi program yaptı, kaç kişi çalıştı?

Bugüne kadar 4 kişi ile yayın yapılmaktadır. 2 kişi çalışmaktadır.

5. Karaman Radyo Programcıları kimdir? Ne kadar ücret alırlar?

Karaman Radyo’da toplumun her kesiminden, her yaştan, her meslek grubundan insanlar program yapar. Söyleyecek sözü, paylaşacak müziği olan herkese açıktır radyomuz. Hatta şehrimizin'de (Karaman) üblü bir sözü vardır;'' Kapımız açıktır girene, lokmamız helaldir yiyene. '' Her yayın döneminde bir çok gönüllü programcı tek kuruş para almadan program yapar. Hatta, bu insanlar, sırasında ceplerinden yaptıkları harcamalarla binbir türlü ilgi alanlarını ve zengin bilgi birikimlerini dinleyicileriyle paylaşırlar. Takdir edersiniz ki, Karaman Radyo programcıları gibi bir “insan kaynağı”na “paha biçmek” zaten mümkün değildir.

6. Karaman Radyo’nun giderleri nelerdir, nasıl karşılanır?

 Web, Hosting, çalışan giderleri vs. bir çok giderimiz vardır.

Giderlerin büyük çoğunluğu program destekçileri (kişisel sponsorlar) tarafından geri kalan kısmı ise kurumsal sponsorluklar ve spot reklam gelirlerinden karşılanmaktadır.

7. Karaman Radyo'ya program başvurusu için ne yapılmalı?

karamanradyo70@gmail.com 'a mail atabilrisiniz.

8. Karaman Radyo web sitesini düzgün görebilmek için hangi browser kullanılmalı?

Sitemiz internet için geliştirilen pek çok üst teknolojiye sahip. Şu an sık kullanılan tüm browserlar için entegrasyon yapılmıştır ancak ne yazık ki eski versiyon tarayıcılar ile uyumsuzluk sorunları yaşayabilirsiniz.

9. Karaman Radyo neden Frekans yayınlarında yok?

Bunu için radyo lisans bedeli istenmektedir. Bu da bizim gibi belirli geliri olmayan radyolar için için yüksek bir bedel demektir. Ayrıca buna ek olarak Karaman Radyo’nun illerde anten/verici sistemi kurmasının getireceği büyük teknik yatırım ihtiyaçları ile bunların işletme maaliyetleri radyomuzun kısıtlı olanakları nedeniyle kısa ve orta vadede pek mümkün gözükmemektedir.